TÜRKÇE  |  ENGLISH
Ana Sayfa
Şampiyona Programı
Şampiyona Yönergesi
Teknik Yönerge
Eski Şampiyonlar
İletişim
Danışma Bülteni
Kaynaklar
CANLI YAYIN
Fotoğraf Galerisi


Kimler Norm Aldı?


picture_190

2008 Dünya Gençler Şampiyonası'nda 14 yaşındaki Hou Yifan ikinci büyükusta normunu kazanırken, ona Arik Braun, Tornike Sanikidze ve Hrant Melkumyan aynı başarıya eriştiler.

Kübra Öztürk ise tarihi bir başarı gösterek Bayan büyükusta normu kazanan ilk sporcumuz olurken, Atakan Şirin de çok başarılı bir performansla Uluslararası usta normu kazandı.


Şampiyonada norm kazanan sporcuların listesi aşağıdadır. Başta Kübra Öztürk ve Atakan Şirin başta olmak üzere norm kazanan sporcuları tebrik ederiz.

devamını oku..

Dünya Gençler Şampiyonası Kapanış Töreni

picture_179

1.Abhijeet Gupta ; 2.Negi Parimerjan
3.Arik Braun ; 3.David Howell ; 3.Eltaj Safarli
3.Bassem Amin ; 3.Yifan Hou

picture_136
1.Harika Dronavalli ; 2.Mariya Muzychuk ; 2.Kübra Öztürk
2.Mary Ann Gomes ; 2.Nazi PaikidzeDünya Gençler Şampiyonası'nın kapanış töreni dün Uğur Plaza Hotel Erguvan Salonu'nda düzenlendi. Gaziantep Valisi Sn.Süleyman Kamçı, Gaziantep Milletvekili Sn.İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr.Asım Güzelbey, şampiyonanını sponsorluğunu ev sahipliği üstelenen Şehitkamil Belediye Başkanı Sn.Metin Özkarslı ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı'nın katıldığı ödül törenine ait gelişmeleri aşağıda görebilirsiniz.

devamını oku..

Hindistan'ın Bağımsızlığı İlan Ettiği Günde Hint Sporculardan Dünya Gençler Şampiyonası'nda Duble

YENİ DÜNYA GENÇLER ŞAMPİYONLARI:

ABHIJEET GUPTA VE HARIKA DRONAVALLİ


picture_008
ABHIJEET GUPTA
img_1298
HARIKA DRONAVALLİ


Son turu müthiş bir heyecana sahne olan Dünya Gençler Şampiyonası'nda Kübra Öztürk Hint rakibi Swaminathan Soumya'yı yenerek 9 puana ulaştı ve şampiyon olan Harika Dronavalli'nin ardından ikinci oldu. Zaman sıkışmasında seyredenlerin ölüp ölüp dirildiği mücadelede kazanç konumdayken rakibinin bayrağı düşünce kazandı. Harika Dronavalli de 10,5 puanla Dünya Gençler Şampiyonu olurken, Mariya Muzychuk, Kübra Öztürk, Mary Ann Gomes ve Nazi Paikidze 9 puanla 2-5. dereceleri paylaştılar. Mevzuata göre ilk üç dereceyi paylaşan tüm sporcular madalya alacaklar.

Şampiyonada Kübra Öztürk 57 elo kazanıyor ve WGM normu aldı.


Açık kategoride ise 1. Abhijeet Gupta 10 puanla Dünya Gençler Şampiyonu olurken, ikinciliği 9,5 puanla Parimarjan Negi elde etti. 3-7. dereceleri Arik Braun, David Howell, Eltaj Safarli, Hou Yifan ve Bassem Amin 9 puanla paylaştılar.

Son tura ait detaylı haberler aşağıda yer almaktadır.

 

TEBRİKLER VE BİZE BU GURURU YAŞATAN SANA VE TÜRKİYE'Yİ BAŞARIYLA TEMSİL EDEN TÜM TAKIM ARKADAŞLARINA SONSUZ TEŞEKKÜRLER!!!

picture_077

devamını oku..

12.Tur:Son Tura Üç Lider Girdi: Abhijeet Gupta, David Howell ve Parimarjan Negi,

picture_261

Kübra Öztürk'ten Tarihi WGM Normu

"Değişmeyen tek şey değişimin kendisi kendisidir" sözü Dünya Gençler Şampiyonası'nda doğrulandı. Son viraja girilirken Dünya Gençler Şampiyonası'nda Abijeet, Gupta, Arik Braun'u yenerek, David Howell ve Parimarjan Negi ile liderliği ele geçirdi. David Howell Maxim Rodhstein'ı; Parimarjan Negi ise Ngoc Truong Son Nguyen'i yendi. Bu üç oyuncu son tura 9 puanla girerken, Eltaj Seferli ve Arik Braun da bu grubu 8,5 puanla izliyor.

Emre Can, Hint büyükusta Neethha Gophal (2571) ile berabere kalırken, Atakan Şirin, önceki tur Emre Can ile berabere kalan Sanan Sjurigov'a (2525) kaybetti. Fethi Apaydın ise, Hırvat rakibi Julijan Plenca'yı yenerek 5,5 puana ulaştı.

picture_036
Dünya Genç Kızlar Şampiyonası'nda ise Azeri rakibi Nermin Kazımova'yı yenen Harika Dronavalli 10 puana ulaşarak şampiyonluğa çok yaklaştı; çünkü en yakın rakibi Mariya Muzychuk, Rus Anastasiya Bodnaruk ile berabere kalınca puan farkı son tura girerken bire yükseldi. Swaminathan Soumya ve Miranda Mikadze'nin de berabere kalmasıyla, Mikadze, 8.5 puanla üçüncü sırade yer aldı. 4-8.dereceleri 8 puanla paylaşan sporcuların başını çeken isim ise WGM Sabina-Francesca Foisor'u yenerek ilk WGM (Bayan büyükusta) normunu alan sporcumuz Kübra Öztürk. Betül Cemre Yıldız ise Kazak rakibi WIM Gulmira Dauletova'yı yenerek 7 puana yükseldi.

Ayrıntılı haberler aşağıdadır.

devamını oku..

 Turkish Chess Federation 2008